„To bańka gorsza od bańki dotcomów” (WYKRES DNIA)

Obecna hossa na giełdzie nowojorskiej jest niebezpiecznie podobna do bańki z lat 90., ostrzega Harry S. Dent Jr, założyciel firmy badawczej Dent Research oraz redaktor portalu Economy and Markets.

Bańka spekulacyjna, która ukształtowała się na giełdzie nowojorskiej, jest bliska pęknięcia, zapewniał w komentarzu opublikowanym na portalu Economy and Markets Harry S. Dent Jr. Jego zdaniem jest ona do złudzenia podobna do bańki internetowej. Jedyną różnicą jest to, że jest gorsza, bo zupełnie pozbawiona fundamentów.

„Wygląda jak bańka, chodzi jak bańka, kwacze jak bańka. To musi być bańka!” – zapewniał Harry S. Dent Jr, założyciel firmy badawczej Dent Research oraz redaktor portalu Economy and Markets.

Specjalista zwraca uwagę na podobieństwa w strukturze obecnych zwyżek indeksu S&P500 do tych z lat 90. Według niego uderzające jest także podobieństwo obecnej hossy na rynku spółek biotechnologicznych do tej na rynku nowoczesnych technologii z lat 90.

„Większość będzie zaskoczona, kiedy bańka pęknie, tak jak to w historii działo się z każdą bańką. Nie bądźcie jednymi z nich” – przestrzegał Harry S. Dent Jr.


Zachowanie indeksu S&P500 w hossie lat 90. oraz obecnie (górny wykres). Dolny wykres przedstawia analogiczne porównanie dla wskaźników Nasdaq Biotechnology oraz Nasdaq. Źródło: Economy and Markets.

Zachowanie indeksu S&P500 w hossie lat 90. oraz obecnie (górny wykres). Dolny wykres przedstawia analogiczne porównanie dla wskaźników Nasdaq Biotechnology oraz Nasdaq
Economy and Markets
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Economy and Markets

Polecane