To był dobry rok

Materiał partnera cyklu
opublikowano: 28-12-2012, 00:00

Mijający rok z pewnością należał do polskiego długu.

Rentowność krajowych dziesięcioletnich obligacji skarbowych spadła z poziomu 5,7 proc. na początku roku do rekordowo niskich 3,8 proc. w grudniu. Spadające rentowności przekładały się na silny wzrost wartości jednostek funduszy dłużnych. Najlepsze instytucje wspólnego inwestowania (fundusze inwestycyjne) na rynku, wśród których znajduje się niewątpliwie fundusz PZU Papierów Dłużnych POLONEZ, były w stanie w ciągu zaledwie roku wygenerować stopę zwrotu znacząco przekraczającą 10 proc. Nie jest więc zaskoczeniem fakt, że właśnie ten typ funduszy cieszył się największym powodzeniem wśród naszych klientów.

Klienci nie ograniczali swojego zainteresowania tylko do jednej klasy funduszy. Trwająca od przełomu października i listopada minihossa na warszawskiej GPW sprawiła, że również fundusze akcyjne bądź lokujące część swoich aktywów w akcje cieszyły się uznaniem inwestorów. Od początku 2012 r. indeksy naszego parkietu zyskały ponad 20 proc. Świetnie na tym tle wypadają nasze fundusze, będące jednymi z liderów w swoich grupach: PZU Stabilnego Wzrostu Mazurek, który we wspomnianym okresie wygenerował dla klientów ponad 16-procentową stopę zwrotu, oraz PZU Zrównoważony, który od początku 2012 r. zyskał prawie 25 proc.

Dzięki stałemu procesowi pozyskiwania nowych dystrybutorów oraz wynikom uzyskiwanym przez fundusze PZU, mijający rok do udanych może zaliczyć cały pion PZU INWESTYCJE. Zaledwie w ciągu roku Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych PZU zdołało awansować z ósmego na drugie miejsce pod względem wielkości zgromadzonych aktywów, a także podwoić wartość aktywów, którymi zarządza. Świadczy to o tym, że nasze wysiłki są doceniane przez klientów, za co przy okazji Nowego Roku chciałbym podziękować oraz życzyć wszelkiej pomyślności w 2013 r.

 

PIOTR KRAWCZYŃSKI

PZU Inwestycje

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera cyklu

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy