„To ja będę decydował”

Karol Jedliński
opublikowano: 02-06-2009, 19:44

„Dziennik” i „Gazeta Prawna” łączą siły. Więcej do powiedzenia ma mieć Ryszard Pieńkowski, właściciel drugiego tytułu.

- Badamy właśnie prototypy nowej gazety. Planujemy sprzedawać ponad 100 tys. egzemplarzy dziennie i podwoić przychody z reklamy, jakie dotąd osiągała „Gazeta Prawna”. Do tego przejmujemy portal dziennik.pl z 1,1 mln realnych użytkowników, co da nam duży skok w zestawieniach największych serwisów – wylicza w rozmowie z „PB” Ryszard Pieńkowski, właściciel Infor PL.

Rozważa mutację nowej gazety. Inna trafiałaby do prenumeratorów a inna do kiosków. I dodaje znacząco.

- To ja będę miał 51 proc. udziałów w nowym projekcie a więc i decydujący wpływ na losy tej spółki – zaznacza Ryszard Pieńkowski.

I deklaruje, że nie ma mowy, żeby Infor Biznes został przejęty przez Axel Springer.

Nieoficjalnie mówi się, że ASP – oprócz portalu internetowego i tytułu prasowego – zgodził się zapłacić Inforowi około 10 mln euro.

Ryszard Pieńkowski zapewnia, że gdy tylko Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodzi się na transakcję (ma na to 2 miesiące), to cała załoga „Dziennika” na dotychczasowych warunkach trafi pod skrzydła Infor Biznes. Na szefa nowego projektu wytypowany został Michał Kobosko, obecny naczelny „Newsweeka”, kiedyś zastępca redaktora naczelnego „Pulsu Biznesu”.

Dużo więcej deklaracji Ryszarda Pieńkowskiego (i nie tylko) znajdziesz w środowym „Pulsie Biznesu”.


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karol Jedliński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Media / „To ja będę decydował”