To musisz wiedzieć przed sesją na GPW 24 XI

Najważniejsze informacje dla inwestorów.

Integer.pl. Po latach żywienia się wizją podboju świata zarządzający powiedzieli „sprawdzam”. Ponieważ efektów ekspansji nie widać w wynikach, entuzjastów spółki ubywa. Więcej na pulsinwestora.pb.pl

Lubawa. Szacunkowa wartość aktywów utraconych przez Lubawę w wyniku pożaru w miejscowości Turek wynosi 35 mln zł. Wartość księgowa - 27 mln zł. Więcej na pulsinwestora.pb.pl

B3System. GPW na wniosek spółki B3System zawiesiła obrót jej akcjami od 27 listopada do 10 grudnia włącznie. Jest to związane z procesem scalenia akcji.

Regnon. Spółka sprzedała 28 proc. udziałów w zarejestrowanym w Wiedniu WoodinterKom za 10 EUR, czyli 42,16 zł. Wcześniej całość wartości spółki w księgach Regnonu została odpisana do zera.

Echo. Analitycy DM BOŚ podwyższyli do "kupuj" rekomendację dla akcji Echa Investement. Cena docelowa to 7,7 zł. W piątek na zamknięciu sesji kurs spółki wynosił 6,71 zł.

Empik. Spółka przeprowadziła kluczowe etapy procesu refinansowania zadłużenia. W poniedziałek przewidziane są kolejne działania, które zapewnią stabilne finansowanie grupy oraz możliwość realizacji strategii rozwoju w kolejnych trzech latach - poinformowała spółka w komunikacie. Empik Media & Fashion przeprowadziła w listopadzie w ramach Programu Obligacji PLN dwie emisje obligacji o wartości 103,8 mln zł i 17,5 mln zł o zapadalności w 2017 roku, z których środki zostały przeznaczone na częściową spłatę obligacji zapadających w 2014 roku. W komunikacie podano, że większościowi akcjonariusze spółki - Eastbridge i Penta Investments udzielą jej pożyczki, denominowanej w euro, o równowartości 100 mln zł.

Pekaes. "Parkiet" pisze, że spółka rozmawia o przejęciach firm z Polski i Czech, a na celowniku są firmy zajmujące się przewozami kontenerów i dystrybucją ładunków drobnicowych. W przyszłym roku zarząd zapowiada skokowy wzrost przychodów i zysków.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Obligacje / To musisz wiedzieć przed sesją na GPW 24 XI