To musisz wiedzieć przed sesją na GPW 29 IX

opublikowano: 29-09-2014, 08:43

Najważniejsze informacje dla inwestorów.

RYNKI. Na finiszu piątkowej sesji indeks DJ IA rósł o 0,99 proc. Wskaźnik S&P500 zwyżkował o 0,86 proc. zaś   Nasdaq o 1,02 proc. W skali tygodnia indeksy potraciły odpowiednio: 1,0 (DJ), 1,4 (S&P) oraz 1,05 proc. (Nasdaq)

United (NewConnect). Zarząd United poinformował o wstrzymaniu do odwołania wszelkich prac, związanych z projektem poszukiwania i wydobycia diamentów i złota w Sierra Leone. Powód: przypadki wirusa ebola w tym kraju.

Zastal. Remitent sprzedał zabudowaną nieruchomość o powierzchni 2,26 ha, położoną w Nowej Soli. Otrzyma za nią 12,177 mln zł. W księgach nieruchomość była wyceniona na 8,92 mln zł, co oznacza, że firma zanotuje również zysk księgowy.

Atlanta Poland. Dariusz Mazur, prezes Atlanty Poland, został skazany za ukrywanie dokumentacji na szkodę Arkadiusza Mikłasza. Zgodnie z kodeksem spółek handlowych musiał zrezygnować z pełnionej funkcji.

Polimex. Spółka otrzymała informację o złożeniu przez dwóch wierzycieli: Bilfinger Industrial Services Polska Sp. z o.o., i firmę Doradztwo Gospodarcze i Biznesowe AiD Grzegorz Koczorek wniosków o cofnięcie wniosku o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku firmy.

CPD. Spółka CPD (dawniej Celtic Property Development) wyemitowała obligacje zamienne na akcje serii A. Wartość emisji wyniosła 5,5 mln EUR. Obligacje są oprocentowane według stałej stopy procentowej wynoszącej 1 proc. w skali roku i mają zostać wykupione za 3 lata.

Hydrotor. Zmarł Janusz Czapiewski, członek zarządu i dyrektor ds. marketingu i rozwoju Hydrotoru - podała spółka. Czapiewski pełnił funkcję od 2002 r.

Petrolinvest. Petrolinvest otrzymał informację o zakończeniu, bez rozpoznania złożonych wniosków, postępowania Ministerstwa Środowiska w sprawie przedłużenia dwóch koncesji na poszukiwanie złóż ropy naftowej i gazu ziemnego udzielonych spółce Silurian, poinformowała spółka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane