To musisz wiedzieć przed sesją na GPW 30 V

opublikowano: 30-05-2014, 08:03

Najważniejsze informacje dla inwestorów.

RYNKI. Na finiszu sesji indeks DJ IA rósł o 0,39 proc. zaś wskaźniki S&P500 i   Nasdaq zwyżkowały po 0,54 proc.

Kernel. Ze względu na silne osłabienie hrywny, Kernel zdecydował się obniżyć prognozę EBITDA na rok obrotowy 2013/2014. Nowy plan finansowy to 170 mln USD EBITDA, wobec 250 mln USD, które pierwotnie prognozowano. W III kw. roku obrotowego przychody Kernela wzrosły o 13 proc. do 675 mln USD, EBITDA spadła o 33,5 proc. do 30 mln USD, a strata netto sięgnęła 25 mln USD.

Introl. Spółka z branży automatyki i pomiarów spina się do skoku. Inwestycje zrealizuje na kredyt, by nadal wypłacać dywidendę. Więcej w sekcji Premium

Getin Noble, Energa. Obie spółki wejdą po dzisiejszej sesji w skład indeksu MSCI Poland.

Presco Group. Akcjonariusze spółki zdecydowali o przeznaczeniu na wypłatę dywidendy 2,36 mln zł, tj. 0,12 zł na akcję z zysku za 2013 rok. Dzień dywidendy to 12 czerwca, a dzień wypłaty dywidendy - 30 czerwca.

Wikana. Spółka zawarła porozumienie z niewymienionym z nazwy inwestorem, który wykupi od niej wierzytelności związane z realizacją projektu komercyjnego za kwotę przekraczającą jej 10% kapitałów własnych, poinformował agencję ISBnews prezes Sławomir Horbaczewski.

Boryszew. Spółka  zdecydowała o zakończeniu skupu akcji własnych, prowadzonego na podstawie decyzji akcjonariuszy z 2011 r. - obecnie posiada 7,42% akcji. Jednocześnie na 25 czerwca zwołano zwyczajne walne zgromadzenie, które ma zająć się m.in. ustanowieniem nowego programu buy-back, w którym cena wyniesie 1-30 zł za walor.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / To musisz wiedzieć przed sesją na GPW 30 V