To musisz wiedzieć przed sesją na GPW

opublikowano: 11-04-2012, 08:01

Najważniejsze informacje dla inwestorów giełdowych.

RYNKI. Indeksy na Wall Street spadały przez cały dzień, a wskaźnik szerokiego rynku S&P500 naruszył ważne wsparcie w postaci 50-dniowej średniej kroczącej. To pierwszy taki „wyczyn” indeksu od 21 grudnia minionego roku. Komentarz>>

PBG. Wiceprezes Przemysław Szkudlarczyk poinformował też, że PBG spodziewa się pozyskania do 200 mln zł ze sprzedaży aktywów w 2012 r. oraz, że krótka lista potencjalnych strategicznych inwestorów dla spółki może powstać najwcześniej w czerwcu.

Energomontaż-Pd. Spółka przyjęła do realizacji zlecenie od Konsorcjum firm Saipem, Techint, PBG na wykonanie prac mechanicznych na terminalu LNG w Świnoujściu. Wartość zlecenia to 61 mln zł.

Alchemia. Spółka zwalnia 124 pracowników Huty Batory, zamyka też stalownię. - W związku z nagromadzonymi wcześniej zapasami kilkudniowe wyłączenie produkcji w Hucie Batory nie wpłynęło negatywnie na jej wyniki – mówi „PB” Karina Wściubiak-Hankó, prezez Alchemii.

Unibep. Władze Białorusi mogą odebrać Unibepowi kontrakt na budowę hotelu "Wiktoria" w Mińsku - podaje serwis internetowy Telewizji Biełsat. Wartość zlecenia to 40,5 mln EUR (170 mln zł) netto.

Serenity (NewConnect). Szwajcarska spółka Ratikon kupiła większościowy pakiet udziałów w spółce. Więcej>>

Euromark. Jednostkowa sprzedaż spółki spadła w marcu o 23 proc. do 4,4 mln zł, a skonsolidowana o 19 proc. do 4,87 mln zł. - Miesiąc ten jest zwyczajowo miesiącem o najniższej sprzedaży i znaczeniu dla branży outdoorowej – przekonuje spółka w komunikacie.

None
None

Ruch Chorzów (NewConnect). W rzutach karnych piłkarze Ruchu pokonali Wisłę Kraków i awansowali do finału Pucharu Polski. Tym samym praktycznie zapewnili sobie grę w przyszłym sezonie w europejskich pucharach.

Enea. Zarząd Enei rekomenduje wypłatę dywidendy w wysokości 0,24 zł na akcję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane