To musisz wiedzieć przed sesją na GPW

opublikowano: 20-08-2012, 07:53

Najważniejsze informacje dla inwestorów.

Rynki. Piątkowa sesja na Wall Street przyniosła niewielkie wzrosty głównych indeksów, i tym samym był to siódmy z rzędu wzrostowy tydzień na nowojorskiej giełdzie, co oznacza najdłuższą taką serię od stycznia 2011 roku.

Strefa euro. Powołując się na niemieckie media francuski tygodnik „Le Nouvel Observateur" podał w sobotę, że prezydent Francji Francois Hollande i niemiecka kanclerz Angela Merkel nie mogą dojść do porozumienia ws. ewentualnego nowego planu pomocy dla Grecji.

Azoty Tarnów. Mimo podwojenia przychodów zysk netto Azotów Tarnów w II kwartale był o 2 proc. niższy, niż przed rokiem - wynika z obliczeń "PB" na podstawie raportu półrocznego chemicznej spółki.

DGA. Nie spełniły się warunki zawieszające wejście w życie umowy o powołaniu m.in. przez DGA funduszu kapitałowego Life Fund.

DM IDMSA.
Broker chce kapitału na spłatę zobowiązań. Chce też poprawić relacje z kluczowymi pracownikami.

JSW. Zysk netto Jastrzębskiej Spółki Węglowej, przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej wyniósł w drugim kwartale 2012 roku 283,4 mln zł - wynika z wyliczeń PAP na podstawie raportu półrocznego spółki. Konsensus PAP zakładał zysk netto w II kwartale na poziomie 286,5 mln zł. Oczekiwania analityków co do zysku netto wahały się w przedziale 211 mln zł - 386 mln zł, a mediana wyniosła 266 mln zł.

Ulma. Producent szalunków budowlanych zanotował w I półroczu 10,4 mln zł zysku netto. To 22 proc. mniej, niż przed rokiem.

BONUS. Inwestorzy przestali uciekać z rynków wschodzących, a koncentracja obrotów na WIG20 wskazuje, że zagranica zabrała się do zakupów na GPW - pisze Sobiesław Kozłowski z Raiffeisen Brokers w komentarzu "Blue chipy wyznaczą kierunek"

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / To musisz wiedzieć przed sesją na GPW