To musisz wiedzieć przed sesją na GPW

Najważniejsze informacje dla inwestorów.

RYNKI. Mimo dobrego początku sesji główne indeksy na Wall Street zakończyły dzień na minusie. Komentarz>>

Bioton. Spółka otrzymała od Bayer Health Care 24,8 mln EUR (100,4 mln zł, a po podatku 85,2 mln zł) wynagrodzenia z tytułu licencji na sprzedaż rekombinowanej insuliny w Chinach.

Zamet Industry. Spółka wypłaci akcjonariuzom 0,20 zł zaliczkowej dywidendy na akcję. Do otrzymania zaliczki uprawnieni będą akcjonariusze posiadający akcje spółki w dniu 12 września 2012 roku. Termin wypłaty zaliczki ustalono na 19 września.

Ulma. Zarząd spółki oczekuje, że jej wyniki w drugiej połowie roku będą podobne do osiągniętych w pierwszym półroczu. W całym 2012 roku spodziewa się wyników niższych rok do roku. Prognozowane przez analityków DI BRE 268,6 mln zł przychodów grupy w 2012 roku może okazać się nieco zbyt optymistycznym założeniem - poinformował PAP Andrzej Sterczyński, członek zarządu i dyrektor finansowy Ulma Construccion Polska.
W pierwszej połowie 2012 roku Ulma CP wypracowała 128,3 mln zł skonsolidowanych przychodów, 17,4 mln zł zysku operacyjnego i 10,5 mln zł zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej.

Work Service. W pierwszym półroczu przychody Work Service wzrosły o 24 proc. do 384 mln zł, EBITDA zwiększyła się do 18 mln zł, a zysk netto o 53 proc. do 9,1 mln zł.

Wawel. W I półroczu zysk netto Wawelu wzrósł o 24 proc. do 27,6 mln zł. O 26 proc. do 32,3 mln zł zwiększył się zysk operacyjny, a przychody urosły o 34 proc. do 259,2 mln zł.

Opinie. - Większe prawdopodobieństwo przypisuje dalszym wzrostom na warszawskiej giełdzie. W przypadku wybicia, jeśli uznamy, że cały ostatni rok był okresem konsolidacji, to biorąc pod uwagę jej długość, moglibyśmy stać na progu nowej hossy – powiedział cytowany przez PAP Tomasz Leśniewski, makler DM BZ WBK.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW / To musisz wiedzieć przed sesją na GPW