To musisz wiedzieć przed sesją na GPW

opublikowano: 20-05-2013, 08:00

Najważniejsze informacje dla inwestorów.

Sygnity. W II kwartale roku obrotowego 2012/2013 Sygnity zanotowało 1,1 mln zł zysku netto, wobec 6,4 mln zł straty przed rokiem. Zysk operacyjny to 3,7 mln zł - trzy razy lepiej od średniej oczekiwań analityków. Przychody wyniosły 96,7 mln zł i były o 11 proc. niższe od konsensusu.

None
None


Cinema City. W I kwartale zysk netto spółki wyniósł 5,5 mln EUR, a przychody 71,3 mln EUR.

Instal Kraków. WZA Instalu Kraków, które odbyło się 18 maja, zdecydowało o wypłacie 0,20 zł dywidendy na akcję. Dzień dywidendy to 3 lipca, a wypłaty - 6 sierpnia.

Budownictwo. Od dna dynamicznie odbiły nie tylko firmy kojarzone z projektem energetycznym w Opolu. Dobra passa przecenionej branży rozpoczęła się już w poniedziałek, jednak dopiero wydarzenie z drugiej części tygodnia podgrzało atmosferę wśród inwestorów, a w piątek przy sporych obrotach okazałe zwyżki zaliczyły m.in. Rafako, Mostostal Warszawa i Polimex. Więcej w „Pulsie Biznesu”.

Resbud. Anna Kajkowska zastąpi Annę Sobol w fotelu prezesa spółki.

NewConnect. 14 spółek z NewConnect spóźniło się z publikacją raportu za I kwartał i dopóki tego nie zrobią, obrót ich akcjami będzie zawieszony - zdecydowały władze Giełdy. Na czarnej liście znalazły się A.pl, Cerabud, Cool Marketing, Invest-Remex, Partex, Playmakers, Proxyad, Richter Med, Rocca, SSI, STI Group, Vedia, Waspol (jest w likwidacji) oraz ZOO Centrum.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane