To musisz wiedzieć przed sesją na GPW

Najważniejsze informacje dla inwestorów.

RYNKI. Prezydent Barack Obama oficjalnie nominował Janet Yellen na stanowisko przewodniczącej Rezerwy Federalnej.

Na zamknięciu S&P500 rósł o mniej niż 0,1 proc. Dow Jones zyskał niespełna 0,2 proc. Nasdaq kończył dzień prawie 0,5 proc. spadkiem.

Większość członków FOMC uważa nadal, że ograniczenie programu stymulacji gospodarki w tym roku jest właściwą decyzją, wynika z „minutes” po ostatnim posiedzeniu FOMC.

Rovese. Wojciech Stankiewicz złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu Rovese ze skutkiem na dzień złożenia rezygnacji, tj. 9 października. W komunikacie nie ujawniono przyczyn rezygnacji. Stankiewicz został prezesem Rovese (dawniej Cersanit) w styczniu 2012 roku.

Próchnik. Podmioty powiązane z Rafałem Bauerem sprzedały w transakcjach pakietowych 27 mln akcji spółki. Z tego 18 mln (ponad 5 proc. w kapitale) kupiły Amplico OFE i Metlife Amplico DFE.

Robyg. Deweloper zaproponował wykup części obligacji serii D - ich wartość nominalna to 20 mln zł .

REKOMENDACJE. W rekomendowanym przez analityków DM BZ WBK portfelu są dwie nowości. Więcej>>http://pulsinwestora.pb.pl/3365718,61404,12-srednich-spolek-polecanych-przez-dm-bz-wbk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW / To musisz wiedzieć przed sesją na GPW