To najlepsi ambasadorzy rynku

IWONA SROKA, prezes KDPW i KDPW_CCP; KOMENTARZ PARTNERA
opublikowano: 20-03-2017, 22:00

Po raz kolejny miałam przyjemność i zaszczyt wręczyć wyróżnienia najlepiej ocenionym przez profesjonalistów spółkom giełdowym.

Laureaci rankingu „Giełdowa Spółka Roku” już od 18 lat udowadniają, że w każdych warunkach rynkowych można odnieść sukces i być atrakcyjnym dla giełdowych inwestorów. A ponieważ ostatnie lata były trudne dla rynku kapitałowego w Polsce, powinniśmy jak najgłośniej mówić i promować tych, którzy nawet w niesprzyjających warunkach odnoszą sukcesy.

Iwona Sroka, prezes KDPW
Fot: Marek Wiśniewski, Puls Biznesu

Spółki, które dzięki obecności na giełdzie pozyskały kapitał, rozwinęły biznes, ukierunkowały się na innowacje, zachowując przy tym najwyższe standardy komunikacji z inwestorami, są najlepszymi ambasadorami rynku kapitałowego. Dzięki ich dokonaniom możemy budować reputację i pozytywny wizerunek giełdy jako źródła kapitału, ale także trampoliny do elity dla tych firm, które zdecydują się rozpocząć swoją przygodę z warszawskim parkietem. Wszystkie spółki — już notowane czy dopiero myślące o wejściu na GPW — mogą liczyć w Krajowym Depozycie na profesjonalne wsparcie naszych ekspertów i pełen zakres nowoczesnych usług związanych z rejestracją i obsługą papierów wartościowych.

Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych zapewnia rejestrację papierów wartościowych (m.in. akcji, obligacji, certyfikatów inwestycyjnych) w postaci zdematerializowanej. Rejestracja papierów wartościowych w KDPW jest jednym z pierwszych kroków w drodze spółki na giełdę. Spółkom już obecnym na parkiecie zapewniamy realizację szeregu usług z zakresu zdarzeń korporacyjnych i operacji na papierach wartościowych, jak wypłata dywidendy, wykup obligacji, realizacja prawa poboru, podział akcji czy sporządzenie i udostępnienie emitentowi wykazu osób uprawnionych do uczestnictwa w walnym zgromadzeniu.

W KDPW stawiamy na nowoczesność rozwiązań i innowacyjność, dlatego stalerozbudowujemy i udoskonalmy naszą ofertę. Planujemy m.in. wprowadzenie usługi proxy-voting w celu obniżenia kosztów udziału w walnym zgromadzeniu oraz prowadzenie rejestru akcjonariuszy, umożliwiającego emitentom dostęp do informacji na temat ich akcjonariatu, w tym poprawę standardów relacji inwestorskich, opartą na stabilnym akcjonariacie, sprzyjającym zwiększeniu wartości spółki i chroniącym ją przed przejęciem przez niepożądanego inwestora instytucjonalnego. Prowadzone będą również działania w kierunku zwiększenia zakresu elektronicznej komunikacji KDPW z emitentami, związanymi z procesem rejestracji nowych emisji oraz obsługi zdarzeń korporacyjnych. Przygotowujemy się także do autoryzacji KDPW jako centralnego depozytu zgodnie z europejskim rozporządzeniem CSDR.

Realizując wymienione inicjatywy, mamy nadzieję, że w przyszłości pozwoli nam to świadczyć usługi nie tylko dla polskich spółek, ale dzięki uzyskaniu autoryzacji europejskiej — również na wybranych rynkach w Europie.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IWONA SROKA, prezes KDPW i KDPW_CCP; KOMENTARZ PARTNERA

Polecane