Czytasz dzięki

To najlepsi ambasadorzy rynku

IWONA SROKA, prezes KDPW i KDPW_CCP; KOMENTARZ PARTNERA
opublikowano: 20-03-2017, 22:00

Po raz kolejny miałam przyjemność i zaszczyt wręczyć wyróżnienia najlepiej ocenionym przez profesjonalistów spółkom giełdowym.

Laureaci rankingu „Giełdowa Spółka Roku” już od 18 lat udowadniają, że w każdych warunkach rynkowych można odnieść sukces i być atrakcyjnym dla giełdowych inwestorów. A ponieważ ostatnie lata były trudne dla rynku kapitałowego w Polsce, powinniśmy jak najgłośniej mówić i promować tych, którzy nawet w niesprzyjających warunkach odnoszą sukcesy.

Iwona Sroka, prezes KDPW
Zobacz więcej

Iwona Sroka, prezes KDPW Fot: Marek Wiśniewski, Puls Biznesu

Spółki, które dzięki obecności na giełdzie pozyskały kapitał, rozwinęły biznes, ukierunkowały się na innowacje, zachowując przy tym najwyższe standardy komunikacji z inwestorami, są najlepszymi ambasadorami rynku kapitałowego. Dzięki ich dokonaniom możemy budować reputację i pozytywny wizerunek giełdy jako źródła kapitału, ale także trampoliny do elity dla tych firm, które zdecydują się rozpocząć swoją przygodę z warszawskim parkietem. Wszystkie spółki — już notowane czy dopiero myślące o wejściu na GPW — mogą liczyć w Krajowym Depozycie na profesjonalne wsparcie naszych ekspertów i pełen zakres nowoczesnych usług związanych z rejestracją i obsługą papierów wartościowych.

Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych zapewnia rejestrację papierów wartościowych (m.in. akcji, obligacji, certyfikatów inwestycyjnych) w postaci zdematerializowanej. Rejestracja papierów wartościowych w KDPW jest jednym z pierwszych kroków w drodze spółki na giełdę. Spółkom już obecnym na parkiecie zapewniamy realizację szeregu usług z zakresu zdarzeń korporacyjnych i operacji na papierach wartościowych, jak wypłata dywidendy, wykup obligacji, realizacja prawa poboru, podział akcji czy sporządzenie i udostępnienie emitentowi wykazu osób uprawnionych do uczestnictwa w walnym zgromadzeniu.

W KDPW stawiamy na nowoczesność rozwiązań i innowacyjność, dlatego stalerozbudowujemy i udoskonalmy naszą ofertę. Planujemy m.in. wprowadzenie usługi proxy-voting w celu obniżenia kosztów udziału w walnym zgromadzeniu oraz prowadzenie rejestru akcjonariuszy, umożliwiającego emitentom dostęp do informacji na temat ich akcjonariatu, w tym poprawę standardów relacji inwestorskich, opartą na stabilnym akcjonariacie, sprzyjającym zwiększeniu wartości spółki i chroniącym ją przed przejęciem przez niepożądanego inwestora instytucjonalnego. Prowadzone będą również działania w kierunku zwiększenia zakresu elektronicznej komunikacji KDPW z emitentami, związanymi z procesem rejestracji nowych emisji oraz obsługi zdarzeń korporacyjnych. Przygotowujemy się także do autoryzacji KDPW jako centralnego depozytu zgodnie z europejskim rozporządzeniem CSDR.

Realizując wymienione inicjatywy, mamy nadzieję, że w przyszłości pozwoli nam to świadczyć usługi nie tylko dla polskich spółek, ale dzięki uzyskaniu autoryzacji europejskiej — również na wybranych rynkach w Europie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IWONA SROKA, prezes KDPW i KDPW_CCP; KOMENTARZ PARTNERA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu