To nie będzie leniwy tydzień dla inwestorów

Marcin R. Kiepas
opublikowano: 31-05-2010, 00:00

Poniedziałkowe święto w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych praktycznie ograniczy aktywność inwestorów do czterech dni. Nie oznacza to jednak, że nie będzie to tydzień ciekawy. Przeciwnie — rynkowe kalendarium jest pełne ważnych wydarzeń i informacji makroekonomicznych, które mogą mieć wpływ na zachowanie głównych par walutowych.

Dwukrotnie głos zabiorą szefowie Europejskiego Banku Centralnego (WCB) i Rezerwy Federalnej (Fed). Publicznie wypowie się również szef szwajcarskich władz monetarnych. Decyzje w sprawie stóp podejmie Bank Kanady. Inwestorzy poznają majowe dane z amerykańskiego rynku pracy i indeksy opisujące kondycję sektora usług oraz produkcji w Stanach Zjednoczonych, czołowych europejskich gospodarkach, a także w Japonii i Chinach. Zostaną opublikowane raporty o sprzedaży detalicznej w Niemczech, Szwajcarii i Strefie Euro, jak również dane o dynamice PKB w I kwartale dla Szwajcarii i Kanady. Jeżeli dodamy do tego niejednoznaczną sytuację na wykresach głównych par, to zapowiada się naprawdę gorący okres.

Marcin R. Kiepas

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R. Kiepas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu