To oni stawiają na młodych

Dorota Czerwińska
opublikowano: 23-03-2007, 00:00

PricewaterhouseCoopers znalazł się na pierwszym miejscu studenckiego rankingu Pracodawca Roku.

Studenci wybrali

PricewaterhouseCoopers znalazł się na pierwszym miejscu studenckiego rankingu Pracodawca Roku.

Wśród wyróżnionych przez studentów są głównie firmy doradcze, banki i międzynarodowe koncerny (patrz lista obok). I nic dziwnego, bo z badania przeprowadzonego przez organizację studencką AIESEC wynika, że studentom marzy się praca przede wszystkim w finansach i bankowości (omówienie badania na s. 18-19). Firmy — laureaci rankingu — są studentom świetnie znane. Promują się na uczelniach, biorą udział w targach pracy, organizują konkursy i — co najważniejsze — praktyki. Na przykład PricewaterhouseCoopers (PwC) zdobył pierwsze miejsce w rankingu po raz trzeci z rzędu.

— To na pewno skutek naszej współpracy ze studentami. Duże znaczenie ma także kultura organizacyjna firmy. Co roku przyjmujemy do pracy około 100 absolwentów i są to nasi ambasadorzy wśród studentów. Myślę, że ich opinia o tym, jak naprawdę się u nas pracuje, najbardziej wpływa na to, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej pożądany pracodawca — mówi Małgorzata Tomaszewska, menedżer ds. zasobów ludzkich PwC.

Przedstawiciele firm podkreślają, że dbają o jak najlepszy wizerunek wśród studentów. Ale poprzez szkolenia, programy kariery, jasne ścieżki awansu dbają także o rozwój młodych pracowników.

W tym roku po raz pierwszy w pierwszej dziesiątce znalazł się Bank Millennium.

— Staramy się przyciągnąć młodych, zdolnych ludzi i inwestować w nich. To wyróżnienie oznacza, że nasza praca nad wizerunkiem wśród studentów odniosła skutek — twierdzi Agnieszka Chlebowska, koordynator programu wizerunkowego dla studentów Banku Millennium.

Przedstawiciele wyróżnionych firm zapowiadają, że nadal będą rywalizować o najlepszych studentów i jak najlepsze miejsca w rankingu AIESEC. A Anna Mistewicz z Philipsa ogłosiła, że w tym roku firma ma do obsadzenia kilkaset etatów, z czego wiele czeka na absolwentów wyższych uczelni.

Gala Pracodawcy Roku 2006 odbyła się w środę w warszawskiej siedzibie Business Centre Club. „Puls Biznesu” sprawował nad badaniem i wydarzeniem patronat medialny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Czerwińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu