Tomasz Lipiec: podpisałem gwarancje

opublikowano: 10-02-2007, 10:08

Minister sportu Tomasz Lipiec podpisał w piątek umowę gwarantującą oddanie do użytku obiektów sportowych w Warszawie – poinformowało Ministerstwo Sportu w komunikacie.

Minister sportu Tomasz Lipiec podpisał w piątek umowę gwarantującą oddanie do użytku obiektów sportowych w Warszawie, jeżeli Polska razem z Ukrainą wygrają starania o organizację piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku – poinformowało Ministerstwo Sportu w komunikacie.

- Decyzja Pani Prezydent Hanny Gronkiewicz - Waltz o niepodpisaniu gwarancji powoduje tylko to, że udział Warszawy w organizacji EURO 2012 został zagrożony. Cała oferta nie była nawet przez chwilę zagrożona, ponieważ na liście rezerwowej mamy takie miasta jak Kraków i Chorzów. Uważam, że Warszawa jako stolica powinna być gospodarzem tak wielkiej imprezy i dlatego wziąłem na siebie odpowiedzialność i podpisałem gwarancje -twierdzi Tomasz Lipiec.

Ministerstwo Sportu podało w komunikacie wysłanym w piątek wieczorem, że jednym z wymogów starania się o organizację EURO 2012 jest podpisanie umowy gwarantującej, że gdy Polska razem z Ukrainą wygrają starania o organizację mistrzostw w 2012 roku to wówczas zostaną oddane do użytku obiekty sportowe. Takie umowy podpisali już prezydenci miast Gdańska - Paweł Adamowicz, Wrocławia - Rafał Dutkiewicz, Poznania - Ryszard Grobelny, Krakowa - Jacek Majchrowski i Chorzowa - Marek Kopel. Według resortu, w przypadku decyzji dotyczącej Stadionu Narodowego w Warszawie zgodnie z opinią z Ministerstwa Skarbu Państwa właściwym organem do podpisania umowy jest Prezydent m.st. Warszawy.

- Wykładnia Ministerstwa Skarbu Państwa, który jest właścicielem terenu mówi, że "uprawnienia właścicielskie Skarbu Państwa do przedmiotowych nieruchomości wykonuje Prezydent m.st. Warszawy". Zgodnie z tą wykładnią Ministerstwo Sportu poprosiło m.st. Warszawa o zajęcie stanowiska. Ponieważ zapadła decyzja odmowna Minister Sportu Tomasz Lipiec postanowił wziąć odpowiedzialność na siebie i osobiście podpisał gwarancje – czytamy w komunikacie.

DA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane