Czytasz dzięki

Tomasz Matras przechodzi do TFI PZU

opublikowano: 19-06-2020, 13:54

Zastępca dyrektora inwestycyjnego ds. akcji Generali Investments TFI zostanie szefem biura akcji TFI PZU.

Po 14 latach pracy w Generali Investments TFI - a właściwie Union Investment TFI, bo obecna nazwa obowiązuje dopiero od roku – Tomasz Matras zmieni firmę. Z dniem 1 sierpnia 2020 r. zostanie szefem biura rynku akcji TFI PZU.

Tomasz Matras
Zobacz więcej

Tomasz Matras

W Union Investment TFI zaczynał w 2006 r. jako analityk akcji. Po dwóch latach został zarządzającym. Potem zastępcą dyrektora inwestycyjnego ds. akcji.

W TFI PZU obejmie stanowisko zwolnione przez Tomasza Stankiewicza, którego nie ma w TFI PZU już od lutego 2020 r.

TFI obu grup ubezpieczeniowych są jednymi z siedmiu polskich asset managerów, których klienci ulokowali na rynku kapitałowym ponad 10 mld zł. Na koniec maja 2020 r. Generali Investments TFI miało w funduszach rynku kapitałowego 10,6 mld zł, co dawało mu siódmą pozycję na rynku. TFI PZU było trzy oczka wyżej, z aktywami wysokości 13,2 mld zł.

Biuro rynku akcji TFI PZU zajmuje się wyłącznie doborem spółek do portfeli i nie ma wpływu na poziom alokacji pomiędzy różnymi klasami aktywów w produktach o mieszanym charakterze. Tak było jeszcze do końca 2019 r., co jest dość powszechną praktyką, i zarazem pochodną tego, że akcje dają szanse na wyższe stopy zwrotu od obligacji. Stopy zwrotu mają zaś wpływ na postrzeganie funduszy przez klientów. W związku z uruchamianiem funduszy PPK z początkiem 2020 r. w strukturze zarządzania funduszami PZU pojawiło się jednak nowe biuro alokacji i rynków globalnych, które ma m.in. decydować o skali zaangażowania w akcje i obligacje przez fundusze mieszane.

W TFI PZU jest już człowiek z kilkunastoletnim doświadczeniem w Union Investment TFI. To Dariusz Lasek, obecny wiceprezes TFI PZU. W Union Investment TFI pracował w latach 2002-2017 – ostatnio jako dyrektor inwestycyjny ds. papierów dłużnych. Potem na krótko przeszedł do zarządu Skarbca TFI, skąd w 2019 r. trafił do grupy największego polskiego ubezpieczyciela.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane