Tomasz Zadroga zagra w siatkówkę

GN
opublikowano: 12-06-2012, 00:00

Były prezes PGE zainwestował w klub żeńskiej siatkówki. Chce na tym zarobić.

Tomasz Zadroga, do grudnia prezes Polskiej Grupy Energetycznej (PGE), ma nowy biznes. Razem z kilkoma osobami prywatnymi zainwestował w spółkę Pilskie Towarzystwo Piłki Siatkowej, które przejmie żeńską drużynę siatkówki. Został też szefem klubu. Menedżer, który jest jednocześnie współwłaścicielem i prezesem brokera ubezpieczeniowego GrECo JTC Energo, przekonuje, że to poważna gra. — Inwestycja w klub to i biznes, i hobby. Chcemy wykorzystać siatkówkę do promocji naszego biznesu ubezpieczeniowego. Naszym celem jest, by spółka była dochodowa. Negocjujemy z potencjalnymi sponsorami — mówi Tomasz Zadroga.

Nie ujawnia, ile zainwestował w klub, ale wiadomo, że budżety zespołów bijących się o medale to 4-8 mln zł na sezon. A ambicje działaczy pilskiego klubu są duże — według serwisu Życie Piły, który o inwestycji Tomasza Zadrogi poinformował jako pierwszy — zapowiadają, że w tym sezonie klub celuje w miejsca 3-5 w PlusLidze Kobiet (w zeszłym sezonie był szósty). Tomasz Zadroga wie, jak wykorzystać siatkówkę dla promocji firmy. Za czasów jego prezesury PGE Skra Bełchatów zdominowała męską ligę i odnosiła sukcesy w Europie, a zbudowany od zera Atom Tref Sopot zdobył w tym sezonie mistrzostwo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GN

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu