Czytasz dzięki

Tomaszów Mazowiecki szuka gorących źródeł

opublikowano: 17-02-2019, 22:00

W mieście nad Pilicą ruszyły prace nad przygotowaniem terenu pod wykonanie próbnego odwiertu geotermalnego o głębokości 2 km.

Odwiert za 15,2 mln zł brutto wykona Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa — informuje urząd Tomaszowa Mazowieckiego. Po przygotowaniu terenu (w pobliżu Areny Lodowej, jednej z największych hal sportowych z lodowiskiem w Polsce), firma zamontuje urządzenie wiertnicze, a następnie wykona odwiert. W trakcie prac będą prowadzone badania hydrogeologiczne, które pozwolą na ustalenie temperatury wody, wydajności źródła i jego mineralizacji. To kluczowe parametry, które przesądzą o tym, czy podziemna woda będzie mogła być wykorzystana do ogrzewania budynków podłączonych do miejskiej sieci ciepłowniczej. Na wykonanie odwiertu samorząd pozyskał dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej — 15,2 mln zł. Pokryje ona 100 proc. kosztów inwestycji w odwiert próbny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane