Top 5 najciekawszych rycerskich imprez w Europie

opublikowano: 09-07-2016, 07:00

Wśród różnych atrakcji, którymi poszczególne regiony Europy chcą latem przyciągać turystów jedną z ciekawszych propozycji są rycerskie turnieje i rekonstrukcje dawnych bitew. W Polsce najbardziej znana jest oczywiście mazurska rekonstrukcja Bitwy pod Grunwaldem, ale podobnie interesujących wydarzeń nie brakuje również u naszych sąsiadów.

Ciekawe zestawienie wraz z wykazem średnich cen za wynajem pokoju przygotowała wyszukiwarka wakacyjnych mieszkań pod wynajem HomeToGo. - Przez ostatnie lata festiwale kultury średniowiecza stają się coraz bardziej popularne w Polsce jak i na całym świecie. Są one idealnym miejscem na spędzenie weekendu z rodziną oraz przeniesienie się w czasie. To także idealna okazja, aby promować region turystycznie – mówi Marta Górska, dyrektor krajowy HomeToGo.


Bitwa pod Grunwaldem (13-17 lipca, Grunwald Polska)
Cena: 114 zł/noc

Najsłynniejszym polskim świętem wszystkich miłośników rekonstrukcji historycznych są oczywiście doroczne obchody rocznicy bitwy pod Grunwaldem. Co roku ściąga tu nie tylko z Polski ok. 100 tys. widzów żądnych obejrzeć na żywo jak zjednoczone wojska nie tylko polskie pokonują Krzyżaków. Prócz rekonstrukcji samej bitwy, w której uczestniczy aż 1400 aktorów z całego świata, w ciągu pięciu dni (środa 13.07 - niedziela 17.07) odbywają się tam pokazy łucznicze, walki rycerskie, turnieje konne, a także koncerty. Stosunkowo niskie koszty zakwaterowania (od 155zł/noc) w stylizowanych na średniowieczne czasy posiadłościach przyciągają spragnionych wrażeń turystów nie tylko z Polski, ale także Niemiec, Włoch czy nawet Stanów Zjednoczonych.

Turniej rycerski w Kaltenbergu (29-30 lipca, Geltendorf Niemcy)
Cena: 384 zł/noc
Kolejnym ciekawym festiwalem związanym z kulturą średniowiecza jest organizowany u naszych zachodnich sąsiadów Turniej Rycerski na zamku Kaltenberg w Geltendorfie, w okolicach Monachium. Jest to największe wydarzenie tego typu na całym świecie, które przenosi uczestników widowiska w odległe czasy, by mogli na własne oczy zobaczyć rycerskie pojedynki. Podczas festiwalu oprócz rycerskich potyczek można zasmakować średniowiecznych przysmaków, spotkać osoby w tradycyjnych rycerskich strojach, a także w przebraniach giermków, trubadurów, kuglarzy czy muzykantów. Cały klimat dopełniają również stoiska z rozmaitymi rękodziełami. Festiwal ten cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród mieszkańców Europy, ale także wśród osób przybywających z najdalszych krańców świata.

Festiwal  Grand Fauconnier (13-14 lipca Francja, Cordes sur Ciel)
Cena: 397 zł/noc
Każdy, kto latem planuje odwiedzić Francję powinien zabłądzić również do niewielkiego średniowiecznego miasteczka Cordes sur Ciel które w dniach 13-14 lipca cofa się w czasie o do epoki giermków, paziów i księżniczek. W święcie uczestniczą wszyscy mieszkańcy, paradujący w średniowiecznych strojach. Wszystko zaczyna się wielką parada z pochodniami. Nie brakuje pokazów sztukmistrzów, tańca, walk czy koncertów muzyki na dawnych instrumentach. Każdy widz może również wziąć udział w prawdziwej średniowiecznej uczcie, płacąc 25 EUR od osoby.


Festiwal Medeltidsveckan (7-14 sierpnia, Visby, Szwecja)
Cena: 539 zł/noc
Tygodniowa impreza w Gotlandii jest jednym z najpopularniejszych wakacyjnych wydarzeń w Szwecji. Przyciąga co roku średnio 40 tys. gości. W bajkowych murach miasteczka Visby odbywa się w tym czasie aż 500 wydarzeń, od pokazów walk rycerskich, przez aranżacje średniowiecznych targów, występy magików i teatrów ulicznych.

Renaissance Festival (25-28 sierpnia Koprivnica, Chorwacja)
Cena: od 95 zł/noc (tylko w Airbnb.pl)
Impreza mająca upamiętniać obyczaje późnego średniowiecza charakterystyczne dla dzisiejszych Bałkanów przyciąga co roku liczne grupy rekonstrukcyjne z całej Europy, w tym rycerzy, tancerzy i muzyków. Koprivnica stara się odtworzyć swój klimat z czasów, gdy była antyturecką twierdzą. 3-dniową imprezę otwiera odtworzenie wjazdu króla Ludovica Anjou, który uczynił Koprivnicę „wolnym miastem królewskim”. Wszyscy miłośnicy wakacji w Chorwacji powinni zdecydowanie zabłądzić w to miejsce pod koniec sierpnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Druś

Polecane