Torpol odpisał część wartości aktywów norweskich

opublikowano: 14-03-2018, 07:33
aktualizacja: 14-03-2018, 07:36

Torpol dokonał odpisów części aktywów związanych z działalnością na rynku norweskim. W sumie chodzi o 11,36 mln zł.

Na kwotę tę składają się odpis dotyczący wartości udziałów w Torpol Norge AS o wartości 4,74 mln zł, odpis na należności od Torpol Norge AS o wartości 3,18 mln zł oraz odpis dotyczący podatku odroczonego z tytułu straty podatkowej w oddziale Torpol Norge NUF o wartości 3,44 mln zł.

"Powyższe odpisy zostaną ujęte w ww. kwocie w sprawozdaniu jednostkowym za 2017 rok. Odpis dotyczący podatku odroczonego z tytułu straty podatkowej wpłynie jednocześnie na skonsolidowane sprawozdanie grupy kapitałowej za rok 2017" - podano.

Jak podkreślono, przy podejmowaniu decyzji emitent kierował się przede wszystkim ujemnymi wynikami finansowymi i kapitałami własnymi spółki zależnej Torpol Norge AS, jak również brakiem na chwilę podjęcia decyzji istotnej kontraktacji w tejże spółce.

"Ponadto Emitent informuje, iż założenia przyjęte przy teście na utratę wartości udziałów zostały oparte na istniejących dokumentach stworzonych przez norweskich inwestorów, w szczególności na Narodowym Planie Transportowym 2018-2030, który stwarza możliwość skorygowania odpisu w przyszłości. Dokonane odpisy stanowią operacje o charakterze księgowym i nie mają wpływu na bieżącą działalność operacyjną Spółki oraz jej Grupy Kapitałowej" - dodano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Torpol odpisał część wartości aktywów norweskich