Torpol wjeżdża na nowe tory

opublikowano: 26-03-2017, 22:00

Torpol uczestniczy w 30 przetargach na modernizację sieci kolejowej o wartości 8 mld zł.

 Spółka zakłada, że wygra sporo zleceń z kolejowej puli, a jego portfel zleceń w latach 2018-20 będzie miał wartość 3-4 mld zł. W tym roku spółka zdobyła trzy kontrakty o wartości 1,25 mld zł, a do wykonania zostały jej jeszcze umowy z 2016 r. i lat poprzednich. Ich wartość nieco przekracza 390 mln zł. By wzmocnić potencjał wykonawczy, Torpol w ubiegłym roku zainwestował 26 mln zł w sprzęt. Grzegorz Grabowski, prezes spółki, zapowiada, że tegoroczny poziom nakładów będzie zbliżony. Pieniądze zostaną przeznaczone głównie na sprzęt do wykonywania robót związanych z budową i modernizacją sieci trakcyjnej kolejowej i tramwajowej.

— Drugą PKP Energetyką jeszcze nie jesteśmy, ale zamierzamy mocno rozwinąć potencjał w segmencie energetyki trakcyjnej — mówi Grzegorz Grabowski.

Ciągnie wilka do lasu — obecny szef Torpolu od 1978 r. związany był z PKP, wykonując prace energetyczne, a przez ostatnich osiem lat pracował na kierowniczych stanowiskach w PKP Energetyka.

0,39mld zł Taka jest wartość kontraktów realizowanych przez Torpol…

1,25 mld zł …tyle jest wart portfel zleceń pozyskanych przez spółkę w tym roku…

4,0 mld zł …a tyle wynosi prognozowana maksymalna wartość umów, które grupa zamierza pozyskać w latach 2018-20.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kapczyńska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu