Toruń też chce być innowacyjny

opublikowano: 21-01-2013, 00:00

Toruński Inkubator Technologiczny skupi młode firmy ICT. Otwarcie zaplanowano na III kwartał 2013 r.

Końca dobiegają prace adaptacyjne w budynku Młynów Richtera w Toruniu. Miejsce to już niedługo ma się stać siedzibą dla ośrodków kulturalno-naukowych: Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” i Międzynarodowego Centrum Spotkań Młodzieży. Do kompleksu wejdą też przedsiębiorcy z sektora MSP, najprawdopodobniej jeszcze w tym roku. Założony zostanie tutaj również Toruński Inkubator Technologiczny — projekt jest realizowany w ramach umowy zawartej między Gminą Miasta Toruń a Województwem Kujawsko-Pomorskim i współfinansowany z budżetu unijnego (z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego). W inkubatorze jest miejsce dla co najmniej 27 lokatorów. Do dyspozycji będą mieli powierzchnię równą ok. 1,3 tys. mkw.

— biura, przestrzeń coworkingową, e-biuro inkubatora, laboratoria multimedialne i kreatywne, sale konferencyjne i część klubową przeznaczoną na spotkania biznesowe. Właściciele młodych stażem firm, którzy zdecydują się prowadzić działalność w inkubatorze, będą mogli wprowadzićsię tu na preferencyjnych warunkach (zniżki będą malały wraz z długością pobytu w inkubatorze). Celem projektu jest stworzenie warunków dla rozwoju społeczeństwa informacyjnego w regionie — inkubator technologiczny ma być bazą dla wdrażania nowoczesnych technologii teleinformatycznych (ICT). A jak zapewniają przedstawiciele władz miasta, w Toruniu potencjał ku temu jest spory. Funkcjonuje tu kilka autonomicznych uczelni wyższych, których studenci czy absolwenci mogą stanowić kapitał ludzki innowacyjnych przedsięwzięć. W inkubatorze, poza tańszym wynajmem powierzchni biurowej,przedsiębiorcy dostaną wsparcie doradcze, będą mogli też liczyć na pomoc przy budowaniu sieci kontaktów i inicjowaniu współpracy ze środowiskiem naukowym.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru do inkubatora i warunków prowadzenia w nim biznesu zostaną ustalone przez zewnętrznego operatora (niezwiązanego z gminą). W tej sprawie prowadzone są już negocjacje. Do 15 marca mają się natomiast zakończyć prace budowlane. Zakończenie realizacji projektu planowane jest zaś na koniec lipca. Inauguracja inkubatora ma zatem nastąpić w III kwartale 2013 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu