Torus razem z Euro Stylem

Paweł BerłowskiPaweł Berłowski
opublikowano: 2020-04-22 22:00

Trójmiejski Euro Styl, firma należąca do Dom Development, największego dewelopera mieszkaniowego w kraju, sprzedała 1,3-hektarową działkę przylegającą do Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Kupcem jest trójmiejski Torus.

Powstanie na niej biurowa część projektu Doki. Część mieszkaniową ma prowadzić Euro Styl. Deweloper biurowy został wybrany w konkursie. Torus znany jest z największego w Trójmieście parku biurowego Alchemia. Doki to inwestycja o charakterze wielofunkcyjnym. Na terenach w pobliżu Pomnika Stoczniowców powstanie około 1100 mieszkań i lokali usługowych oraz — w pierwszej fazie budowy — 37 tys. m kw. powierzchni biurowej. Część mieszkaniowa realizowana będzie w kilku etapach.

Budynki będą miały zróżnicowaną wysokość, maksymalnie 8 pięter i halę garażową. Ponad halami garażowymi i częścią usługową przewidziano patia dostępne dla mieszkańców Doków. Doki Office to z kolei dwa budynki biurowe sąsiadujące z Europejskim Centrum Solidarności oraz słynną Salą BHP, między którymi powstanie nowa ulica Kadłubowców.