Czytasz dzięki

Total zmniejszył produkcję rafinerii w Niemczech

opublikowano: 21-05-2019, 18:57

Francuski koncern ogłosił zmniejszenie produkcji w rafinerii w Leuna z powodu problemu z zanieczyszczoną rosyjską ropą, informuje Reuters.

Od kwietnia importerzy rosyjskiej ropy mają problem, bo rurociągiem Przyjaźń popłynął zanieczyszczony surowiec. Total poinformował we wtorek, że przedłużający się problem skłonił go do zamknięcia w ubiegłym tygodniu niektórych działów w Total Raffinerie Mitteldeutschland GmbH w celu dokonania kontroli technicznych. Francuski koncern podał, że rafineria wznowiła pracę na początku tego tygodnia, wykorzystując zanieczyszczoną ropę, która była zmagazynowana w Niemczech. Zaznaczył, że z powodu dalszych problemów z rurociągiem Przyjaźń wydajność rafinerii jest ograniczona.

Rzecznik organizacji niemieckiej branży naftowej MWV powiedział, że choć rurociąg Przyjaźń jest zamknięty, to nie ma niebezpieczeństwa dla dostaw ropy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane