Totalizator Sportowy podał wyniki sprzedaży

DI
opublikowano: 29-07-2010, 10:55

Totalizator Sportowy opublikował wyniki sprzedaży w drugim kwartale. Są słabsze niż rok wcześniej, ale spółka przekonuje, że „działania zarządu zaowocowały ustabilizowaniem sytuacji, a  realizowany pakiet działań stymulacyjnych, których efekty można było śledzić pod koniec I kwartału, w II kwartale nabrały właściwego tempa i rozmachu”.

- Kolejne miesiące bieżącego roku przynoszą poprawę wyników sprzedaży stąd coraz niższa różnica w wynikach sprzedaży w stosunku do roku ubiegłego – informuje spółka.

Zwraca także uwagę, że jej działalności w pierwszym półroczu nie sprzyjały takie wydarzenia, jak wyjątkowo sroga i długa zima, żałoba narodowa po katastrofie smoleńskiej i powódź. 

- Z badań rynkowych wynika również, że niekorzystnie na wyniki sprzedaży Spółki wpłynęła afera hazardowa i zestawianie w tym kontekście loterii pieniężnych z twardym hazardem. Na podstawie aktualnych wyników i danych zaobserwować można powrót sprzedaży loterii pieniężnych na drogę długookresowego trendu wzrostowego – głosi komunikat.

Sprzedaż z działalności podstawowej wynosiła w pierwszym półroczu 2010 roku 1,37 mld zł, co stanowi 87,8 proc. jej wielkości z tego samego okresu roku poprzedniego. W drugim kwartale wynosiła 715,8 mln zł, co stanowi 95,5 proc. wielkości ubiegłorocznej.

DI

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu