Totalizator wierzy w win for life

opublikowano: 19-04-2012, 13:30

Sukces zdrapki z nagrodami wypłacanymi co miesiąc sprawił, że pojawi się następna taka gra.

W pierwszym kwartale 2012 r. Totalizator Sportowy (TS) osiągnął 929 mln zł przychodów ze sprzedaży.

— To 200 mln zł więcej, niż planowaliśmy, i 15 proc. więcej niż w I kw. 2008 r., który dotychczas był rekordowy — informuje Sławomir Dudziński, prezes TS.

Największą sprzedaż generuje Lotto (dawniej Duży Lotek). Z tej gry pochodzi 56 proc. przychodów spółki. Dzięki m.in. lutowejkumulacji w I kw. firma zrealizowała 31 proc. przychodów Lotto zakładanych na 2012 r. — Notujemy stały wzrost średniej transakcji związanej z Lotto.

Na początku 2011 r. było to 5,25 zł, obecnie jest 6 zł — zaznacza Wojciech Szpil, członek zarządu TS. Segmentem, w którym firma chce się szczególnie rozwijać, są gry typu win for life. Sprowadzają się one do rozłożenia wygranej w czasie. Pierwszą tego typu grą w ofercie TS jest Ekstra Pensja.

Zwycięzcy otrzymują 100 tys. zł od razu i po 3 tys. zł przez 32 miesiące. W Ekstra Pensji szefowie TS upatrują przyczyn rekordu w sprzedaży zdrapek. W marcu spółka sprzedała ich za 34,1 mln zł, czyli o 10,4 mln zł więcej niż w rekordowym grudniu 2011 r.

— Pod koniec roku planujemy wprowadzenie w segmencie win for life loterii terminalowej lub gry liczbowej. Z naszych badań wynika, że Polacy nie chcą wygranych, które będą rujnowały im życie, nie chcą jachtów czy willi na Majorce. Chcą w kraju pewnie stąpać po ziemi — mówi Wojciech Szpil.

W tym roku TS chce też wprowadzić terminale samoobsługowe, rozszerzyć sprzedaż gier w sieciach handlowych (obecnie jest w marketach Real) oraz zmienić wizualizację sieci sprzedaży. W Lotto ma też być wprowadzony bonus-niespodzianka. O szczegółach szefowie TS na razie nie chcą mówić.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane