Czytasz dzięki

Toyota łączy siły z chińskim producentem akumulatorów

opublikowano: 07-06-2019, 06:22

Według dziennika Nikkei, Toyota zwiąże się z chińskim Contemporary Amperex Technology Co Ltd (CATL), aby przyspieszyć „elektryfikację” swoich produktów, informuje Reuters.

Nikkei twierdzi, że największy japoński producent aut niedługo podpisze protokół uzgodnień o strategicznym partnerstwie z CATL. Gazeta wskazuje, że dzięki współpracy z chińską firmą Toyota może o pięć lat szybciej osiągnąć cel, którym jest sprzedaż co najmniej 5,5 mln aut elektrycznych rocznie do 2030 roku.

Reuters przypomina, że CATL robi już interesy z innymi japońskimi producentami aut, m.in. Hondą i Nissanem. W maju chińska spółka podpisała umowę na dostawę akumulatorów do Volvo Car Group.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane