Toyota ma problemy z realizacją celów produkcyjnych

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 30-05-2022, 07:58
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Nowa fala infekcji Covid-19 w Chinach oraz niedobory części uniemożliwiły koncernowi Toyota zrealizowanie zakładanego na kwiecień planu produkcyjnego. Japoński gigant motoryzacyjny niestety nie spodziewa się szybkiej poprawy sytuacji, informuje Reuters.

fot. Bloomberg

Największy producent samochodów w Kraju Kwitnącej Wiśni i największy na świeci pod względem sprzedaży wyprodukował w kwietniu 2022 r. „jedynie” 692 259 pojazdów podczas gdy cel ustalony był na przynajmniej 750 tys. aut.

Globalna sprzedaż Toyoty spadła w kwietniu o 11,1 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem 2021 r. do 763 708 pojazdów. Sprzedaż krajowa, wyłączając sprzedaż marek Daihatsu i Hino Motors zmniejszyła się o prawie 17 proc. do zaledwie 103,1 tys. aut.

Również przyszłość nie jawi się zbyt optymistycznie. Już przed kilkoma dniami Totota informowała, że obniża do około 800 tys. pojazdów globalny plan produkcyjny na czerwiec i nie wyklucza korekty w dół dotyczącej całego bieżącego roku, w którym – jak do tej pory się oczekuje – ma wyprodukować około 9,7 mln pojazdów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane