2010 Prius charakteryzuje się jeszcze niższym spalaniem paliwa mimo iż auto ma większy, 1,8 litrowy, czterocylindrowy silnik. Na jednym galonie (3,78 litra) przejeżdża 50 mil (80 km). To o 4 mile więcej niż poprzedni model priusa, który został ogłoszony za najbardziej oszczędne i efektywne auto osobowe przez amerykańską Environmental Protection Agency.
Najnowszy prius trzeciej generacji ma bardziej aerodynamiczną sylwetkę. Opcjonalnie może być wyposażony w zdalnie sterowany system wentylacji napędzany ogniwami słonecznymi, który pozwala na chłodzenie wnętrza w czasie postoju.
2010 Prius wejdzie do sprzedaży w USA i Japonii pod koniec wiosny tego roku. Nie wiadomo jeszcze, ile będzie kosztował. Ceny priusa z 2009 roku rozpoczynały się na amerykańskim rynku od 22 tys. USD. Toyota chce sprzedać 180 tys. sztuk nowego priusa na amerykańskim rynku w tym roku. Globalna sprzedaż ma sięgnąć 400 tys. sztuk w 2010 roku.
MD, AP