Toyotą przez port

BOT
opublikowano: 2006-10-05 00:00

Japoński potentat motoryzacyjny — Toyota — zamierza zbudować we wschodnich Niemczech fabrykę samochodów. Rozważanych jest kilka lokalizacji, m.in. w okolicach Pasewalku, położonego kilka kilometrów od Szczecina.

— To właśnie sąsiedztwo szczecińskiej bazy portowej może stanowić bardzo poważny atut Pasewalku w walce o japońskiego inwestora — mówi Wojciech Sobecki, rzecznik prasowy Zarządu Morskich Portów Szczecin-Świnoujście.

Chodzi między innymi o możliwość wykorzystania kadry inżynieryjno-technicznej portu, pozyskania wykwalifikowanych pracowników oraz nawiązania kooperacji z polskimi firmami.

— Możemy przyjmować jednostki przywożące podzespoły do montażu i odbierać na statki gotowe pojazdy. Nie bez znaczenia są także rozległe tereny inwestycyjne, z których być może zechce skorzystać Toyota. W najbliższym czasie dostarczymy niemieckim partnerom szczegółową ofertę portu, aby mogła się ona stać częścią oferty kierowanej do japońskiego producenta — dodaje Wojciech Sobecki.