Toyota wspiera przyszłe kadry

DI, TMMP, wnp.pl
opublikowano: 20-10-2009, 11:30

Fabryka Toyoty w Wałbrzychu przekazała na rzecz miejscowego Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego samochód Toyota Avensis.

Przekazany samochód był dotychczas wykorzystywany na terenie fabryki w celach testowych. Teraz będzie służył uczniom profilu mechanicznego i mechatronicznego w czasie zajęć praktycznych organizowanych w szkolnych warsztatach.

Historia współpracy pomiędzy TMMP, a szkołą sięga roku 1999 czyli początków funkcjonowania fabryki w Wałbrzychu. Do tej pory firma przekazała na rzecz centrum m.in. numeryczną obrabiarkę mechaniczną, modele skrzyni biegów i silnika. Od ub. roku uczniowie szkoły uczestniczą też w praktykach zawodowych w ramach dwóch specjalizacji: "obsługa, serwisowanie i programowanie obrabiarek CNC z elementami obróbki skrawaniem" oraz "Obróbka skrawaniem z elementami sterowania CNC". To pierwszy program praktyk organizowany wałbrzyską fabrykę Toyoty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, TMMP, wnp.pl

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Toyota wspiera przyszłe kadry