TP SA uruchomiła usługę ‘wideo na życzenie’

Internet Securities
12-10-2006, 13:54

Telekomunikacja Polska SA (TP SA), zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami uruchomiła usługę „wideo na życzenie”. Na początek w wirtualnej wypożyczalni filmów znajdzie się ponad 100 tytułów, a do końca roku ta liczba wzrośnie do 500 pozycji, poinformowała TP SA w komunikacie w czwartek.

Telekomunikacja Polska SA (TP SA), zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami uruchomiła usługę „wideo na życzenie”. Na początek w wirtualnej wypożyczalni filmów znajdzie się ponad 100 tytułów, a do końca roku ta liczba wzrośnie do 500 pozycji, poinformowała TP SA w komunikacie w czwartek.

„Telekomunikacja Polska jako pierwsza firma w Polsce uruchomiła wideo na życzenie. […] W najbliższym czasie planujemy wprowadzić nowe, innowacyjne usługi, takie jak: telewizję wysokiej rozdzielczości HDTV oraz PVR – dekodery najnowszej generacji z twardym dyskiem umożliwiające nagrywanie wybranych programów telewizyjnych” – zapowiada Kornelia Mathea, dyrektor dywizji usług dla domu Telekomunikacji Polskiej, cytowana w komunikacie.

Telekomunikacja Polska podała, że za korzystanie z wirtualnej wypożyczalni nie jest pobierany dodatkowy abonament – klienci płacą wyłącznie za obejrzenie wybranych pozycji.

„By korzystać z wideo na życzenie, nie są potrzebne dodatkowe urządzenia – wystarczy sprzęt, z którego korzystają już użytkownicy videostrady tp: modem livebox tp, zestaw instalacyjny z dekoderem oraz telewizor” – głosi komunikat TP SA.

Klient dokonuje wyboru filmu na ekranie TV za pomocą pilota dekodera. Do przesłania filmu do klienta wykorzystywana jest specjalna sieć TP SA, oddzielona od internetu. Wybrany film jest dostępny przez 24 godziny od momentu wypożyczenia. (ISB)

esc/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / TP SA uruchomiła usługę ‘wideo na życzenie’