Tractebel: jest już pakiet dla Połańca

Agnieszka Berger
10-02-2000, 00:00

Tractebel: jest już pakiet dla Połańca

Belgijski koncern energetyczno-gazowy Tractebel podpisał wczoraj pakiet socjalny z załogą Elektrowni Połaniec. Dzisiaj upływa termin wyłączności Belgów na negocjacje z MSP w sprawie sprzedaży akcji producenta prądu. Jeśli uzgodniono już wszystkie pozostałe elementy umowy, do transakcji powinno dojść w kwietniu lub maju.

Marek Wołoch, prezes Połańca, ocenia, że zachowanie firmy w obecnym stanie do 2009 r. będzie wymagać nakładów wynoszących 300-350 mln USD (1,2-1,4 mld zł). Zarząd spółki ma nadzieję, że Tractebel wyłoży dodatkowe pieniądze na budowę w elektrowni bloku gazowo-parowego, który mógłby być zasilany z pobliskich źródeł gazu.

Belgijski Tractebel działa w ponad 100 krajach, na wszystkich kontynentach. Zajmuje się m.in. obrotem i produkcją energii elektrycznej — moc należących do koncernu elektrowni wynosi około 37 tys. MW. AMB

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Berger

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Tractebel: jest już pakiet dla Połańca