Czytasz dzięki

Transfer z MetLife do Grupy Europa

opublikowano: 06-04-2020, 13:26

Do zarządu ubezpieczyciela dołączył Artur Chądzyński. Będzie odpowiadał za finanse.

Rada nadzorcza Europy Ubezpieczenia powołała Artura Chądzyńskiego na stanowisko wiceprezesa odpowiedzialnego za finanse. To finansista z 20-letnim doświadczeniem i tytułem biegłego rewidenta. Wcześniej pracował MetLife na stanowisku dyrektora departamentu sprawozdawczości Solvency II i w firmach doradczych EY i KPMG, gdzie „doradzał i przeprowadzał badania sprawozdań finansowych przedsiębiorstw z branży finansowej, w tym większości dużych towarzystw ubezpieczeniowych działających w Polsce”.

Artur Chądzyński (fot. materiały prasowe Europa Ubezpieczenia)
Zobacz więcej

Artur Chądzyński (fot. materiały prasowe Europa Ubezpieczenia)

Grupa Europa Ubezpieczenia to dwa towarzystwa ubezpieczeniowe: majątkowe TU Europa i życiowe TUnŻ Europa. Pierwsza spółka w zeszłym roku zebrała z rynku 491,6 mln zł składek (spadek o 43,18 proc. r/r), a druga — 337,2 mln zł (wzrost o 13,9 proc. r/r). Strategia grupy polega na rozwoju nowych kanałów sprzedaży, opartych na nowych technologiach. Oferuje m.in. ubezpieczenia nieruchomości, sportowe, turystyczne, a także ubezpieczenie… wyświetlacza telefonu.

Ubezpieczyciel działa na rynku od ponad 20 lat. Jego największym akcjonariuszem jest niemiecki Talanx, a nieco mniejszym japoński Meiji Yasuda. Obie firmy mają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu działalności ubezpieczeniowej. Mniejszościowymi udziałowcami są również: Getin Noble Bank i Getin Holding.

3650b480-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Ubezpieczeniowe wieści
Newsletter, który dostarczy informacji na temat tego, co dzieje się w branży ubezpieczeń.
ZAPISZ MNIE
Ubezpieczeniowe wieści
autor: Karolina Wysota
Wysyłany co dwa tygodnie
Karolina Wysota
Newsletter, który dostarczy informacji na temat tego, co dzieje się w branży ubezpieczeń.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane