Trasko AL i Invest zarobią 8 mln zł

Ryszard Gromadzki
24-10-2001, 00:00

Trasko AL, ostrowska firma budowlana i jej spółka siostrzana Trasko Invest zarobią 8 mln zł na przebudowie pawilonu Międzynarodowych Targów Poznańskich. Ostrowska firma jest zabiega też o kontrakt na przebudowę frontonu MTP. Przetarg na prace warte 30- -40 mln zł zostanie rozstrzygnięty na początku 2002 r.

Rozbudowę pawilonu nr 5, należącego do Międzynarodowych Targów Poznańskich, realizuje Trasko AL, ostrowska firma wraz ze swoją spółką siostrzaną Trasko Invest.

— Wartość prac związanych z modernizacją hali wynosi około 8 mln zł — wyjaśnia Włodziemierz Wiśniewski, dyrektor marketingu w Trasko Al.

Pawilon nr 5 wraz z planowanym do modernizacji gmachem siedziby MTP i nowym holem wejściowym na targi będzie stanowił zewnętrzną fasadę terenów targowych vis-á-vis dworca kolejowego. W dobudowanej części „piątki” będą się mieściły pomieszczenia ekspozycyjne, konferencyjne i gastronomiczne. Rozbudowa ma się zakończyć przed najbliższymi targami Budma 2002, które odbędą się w styczniu 2002 r.

Po zakończeniu inwestycji ruszy budowa holu wejściowego od strony dworca PKP i modernizacja siedziby MTP oraz jej otoczenia.

— Weźmiemy na pewno udział w przetargu dotyczącym wykonania tych inwestycji — mówi dyrektor Wiśniewski.

Jego zdaniem, Trasko Al nie jest podczas tego przetargu bez szans.

— Inwestycje na terenie MTP wykonujemy już od kilku lat. Nasza firma uczestniczyła w modernizacji i budowie pawilonów targowych nr 7, 14, 23, 25, 28 — mówi Włodzimierz Wiśniewski.

Trasko Al zajmuje się produkcją i montażem stolarki z profili aluminiowych i PCV, fasad w oparciu o wielokomorowe, ocieplane profile aluminiowe firmy Reynaers oraz automatyką bramową, natomiast domeną spółki Trasko Inwest jest generalne wykonawstwo i serwis zrealizowanych obiektów.

Spółki z grupy Trasko mają coraz lepszą pozycję na rynku budowlanym. Firma ma na koncie szereg prestiżowych realizacji w Polsce, Niemczech i Rosji.

— Aktualnie budujemy supermarket Auchan w Płocku, 5 stacji benzynowych dla koncernu Aral, biurowiec ECL we Wrocławiu oraz fabrykę dla firmy Frerichs-Glass w Kocanowie koło Poznania — wylicza Włodzimierz Wiśniewski.

Firma Trasko rozpoczęła działalność w Ostrowie Wlkp. w 1990 r. W latach 1993-1998 powstawała grupa. W jej skład obok Trasko Al i Trasko Inwest wchodzą spółki: Trasko Stal (projektująca i wykonująca konstrukcje stalowe) oraz Bocad Polska (zajmująca się rozwojem oprogramowania dla przestrzennego projektowania bocad-3d, niemieckiej firmy Bocad Software). Właścicielami Trasko są 3 osoby — Waldemar Linkowski (prezes zarządu Trasko AL), Marian Dejneka i Jacek Tuliszka. Spółka zatrudnia 330 pracowników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ryszard Gromadzki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Trasko AL i Invest zarobią 8 mln zł