Czytasz dzięki

Travelex już w Polsce

opublikowano: 21-11-2014, 00:00

Kantorowy gigant, mający 1,5 tys. kantorów na świecie, otworzy placówkę na łódzkim lotnisku.

Polska będzie 29. krajem, w którym działa Travelex, międzynarodowa sieć kantorów walutowych z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Firma prowadzi 1,5 tys. klasycznych kantorów i 1,25 tys. bankomatów walutowych. Koncentruje się na kluczowych miejscach podróży międzynarodowych — lotniskach, portach morskich, dworcach kolejowych i głównych atrakcjach turystycznych. Model biznesowy sprawdzony na innych rynkach chce przeszczepić na polski grunt. Działalność zacznie od łódzkiego lotniska. W hali odlotów otworzy kantor, a bankomat ustawi w strefie przylotów w okolicy miejsca odbioru bagażu.

— Travelex otwiera placówkę w przyszłym tygodniu — informuje Ewa Bieńkowska, rzeczniczka Portu Lotniczego Łódź im. Władysława Reymonta.

— Z populacją prawie 40 mln ludzi Polska jest dla nas ważnym wzrostowym rynkiem. Mamy nadzieję, że otwarcie placówki w Łodzi oznacza początek wielkich rzeczy, które nastąpią później — mówi Paul Brindley, cytowany przez serwis Airport World.

Założycielem Traveleksu jest Lloyd Dorfman, który pierwszy kantor otworzył w 1976 r. w Londynie. Na początku lat 80. rozpoczęła ekspansję międzynarodową, wchodząc na rynek holenderski. W 1989 r. pojawiła się w USA. Obecnie biura regionalne firmy zlokalizowane są w Petersburgu, Hongkongu, Sydney, Nowym Jorku i Toronto. Spółka zajmuje się też płatnościami online i transferami międzynarodowymi we współpracy z Western Union i Ozforeksem oraz dystrybucją banknotów na zlecenie banków centralnych i międzynarodowych instytucji finansowych. Wydaje też przedpłacone karty płatnicze i sprzedaje ubezpieczenia podróżne.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane