Czytasz dzięki

Trei organizuje Polakom zakupy

opublikowano: 15-11-2017, 22:00

Spółka z niemieckiej grupy Tengelmann otwiera Vendo Park w Skierniewicach i zapowiada budowę kolejnych.

Skierniewicki Vendo Park ma 2,7 tys. mkw., na których powstały sklepy takich marek, jak Pepco, Hebe, KiK, Neonet, 50 Style, Martes Sport i KS Sport. — Budowa rozpoczęła się w maju 2017 r. Wartość inwestycji wynosi kilkanaście milionów złotych. Vendo Park znajduje się przy drodze krajowej nr 70, która bezpośrednio łączy się z autostradą A2. Dla zmotoryzowanych klientów zaplanowaliśmy około 80 miejsc parkingowych — informuje Jacek Wesołowski, członek zarządu Trei Real Estate Polska. Przypomina, że pierwszy Vendo Park spółki powstał w Nysie w 2013 r., a Trei ma jeszcze trzy inne — w Chełmie, Milanówku i Mińsku Mazowieckim.

Vendo Park Skierniewice
Zobacz więcej

Vendo Park Skierniewice ARC

— Jeszcze w grudniu tego roku chcemy otworzyć parki w Świdnicy, a także w Łodzi, gdzie w przyszłym roku powstaną kolejnedwa nasze obiekty. Docelowo planujemy w Polsce kilkadziesiąt parków handlowych, m.in. w Chodzieży, Władysławowie, Bytowie, Sierpcu, Dąbrowie Górniczej, a także w Warszawie — mówi Jacek Wesołowski. Według danych Savills, parki handlowe odpowiadają za 10 proc. rynku handlowego w Polsce, który ma 11,4 mln mkw.

— Cechą wspólną parków handlowych jest dostęp do wszystkich lokali bezpośrednio z parkingu. Są wśród nich obiekty o dużej powierzchni i obiekty stosunkowo niewielkie — do 10-15 tys. mkw., które można określić jako centra codziennych zakupów. Segment mniejszych parków handlowych ma dość duży potencjał rozwoju. W Polsce nadal są miasta, w których tego typu oferty brakuje. Nie oznacza to jednak, że będą powstawały wszędzie — zależy to m.in. od kondycji lokalnego rynku pracy. Analizowane są również potrzeby zakupowe potencjalnych klientów oraz preferencje lokalnej społeczności — tłumaczy Wioleta Wojtczak, ekspertka Savills.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Gołasa

Polecane