Trend przyspieszył po wynikach

opublikowano: 20-11-2014, 00:00

Karta na dobre odwróciła się dla Stalproduktu i jego akcjonariuszy — przynajmniej dopóki obecny cykl koniunkturalny nie osiągnie szczytu.

Notowania firmy, zajmującej się przetwórstwem stali, od początku roku urosły o około 80 proc., a przez ostatnie pięć sesji prawie o jedną piątą. To zasługa bardzo dobrych wyników za trzeci kwartał.

Inwestorzy nie przejęli się tym, że zysk netto odbiegał in minus od konsensu i wyniósł 26 mln zł, bo dużo ważniejsza jest dynamika roczna (+143 proc.) i wzrost innych pozycji rachunku zysków i strat oraz rentowności — EBITDA zwiększyła się o 117 proc., do 89 mln zł (to 15 proc. powyżej średniej oczekiwań analityków), a EBIT o 722 proc., do 55 mln zł (to 28 proc. powyżej konsensu). Przychody firmy wzrosły o 2,4 proc., do 741, mln zł.

Narastająco po trzech kwartałach przychody wynoszą 2,1 mld zł (+0,1 proc.), EBITDA 210 mln zł (+44 proc.), a zysk netto 64,7 mln zł (+42 proc.). Marża EBITDA zwiększyła się o 3 pkt. proc., do 10 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Trend przyspieszył po wynikach