Trendy: Ekologiczna wizja młodego konstruktora

WIT
opublikowano: 29-04-2010, 13:42

Nazywane dziś ekologicznymi budynki są tylko przedsmakiem tego, co już teraz rodzi się w umysłach projektantów — wizjonerów.

Bartosz Świniarski jako pracę dyplomową na Politechnice Warszawskiej stworzył projekt ponad 300-metrowego budynku, w którym oprócz biur i mieszkań znalazłyby się ekologiczne farmy i plantacje roślin. Odpady z produkcji stanowiłyby paliwo zaopatrujące budynek i okolice w energię elektryczną.

Młody konstruktor opracował projekt budowy 420 metrowego kolosa , który miałby stanąć na Wiśle w Warszawie. Koncepcja konstrukcji tego budynku zakłada, że będzie się on składał z kilkuset modułów dowolnie modyfikowanych w zależności od tego, jakie będą potrzeby użytkowników. Ciekawostką jest wykorzystanie zasilania z turbin wiatrowych oraz zielonych farm na fasadzie, które produkować będą biopaliwo wykorzystywane do zasilania budynku w energię elektryczną i ciepło.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WIT

Polecane