Trigon TFI chce zarabiać na studentach

opublikowano: 26-03-2017, 22:00

Nowy fundusz z oferty towarzystwa dochód ma czerpać z najmu, ale nie tylko. Inwestować będzie w akademiki i mieszkania.

Trigon Profit MultiAsset FIZ powstał w ramach współpracy Trigon TFI z polsko-amerykańską firmą Golub Gethouse, która była inwestorem m.in. Warsaw Financial Center, a obecnie wspólnie z Mennicą Polską buduje biurowiec Mennica Legacy Tower. Golub zarządza też dwoma funduszami nieruchomości o aktywach wartych ponad 1 mld zł. Fundusz, stworzony razem z Trigonem, planuje budowę dwóch akademików w Warszawie i Krakowie oraz trzech budynków mieszkalnych pod wynajem w Warszawie. Inwestorzy mają mieć zabezpieczony maksymalny czas trwania inwestycji i minimalną roczną stopę zwrotu w wysokości 6 proc. netto. — Uważamy, że jest to nowa jakość na polskim rynku wśród produktów dających ekspozycję na segment nieruchomości. W konstrukcji produktu dążyliśmy do wyeliminowania ryzyka minimalnej stopy zwrotu oraz płynności — mówi Jakub Adamowicz, dyrektor rozwoju w Trigon TFI.

WERSJA 2.0: Jakub Adamowicz z Trigon TFI przekonuje, że nowy 
fundusz w ofercie ma tę przewagę nad REIT, że inwestor czerpie też zysk z
 marży deweloperskiej.
Zobacz więcej

WERSJA 2.0: Jakub Adamowicz z Trigon TFI przekonuje, że nowy fundusz w ofercie ma tę przewagę nad REIT, że inwestor czerpie też zysk z marży deweloperskiej. Marek Wiśniewski

Jego zdaniem, nowe rozwiązanie ma przewagę nad wehikułami typu REIT (inwestują w budynki komercyjne, czerpią dochód z najmu i dzielą się zyskiem z akcjonariuszami), ponieważ inwestor nie tylko partycypuje w zyskach z najmu, ale także w marży deweloperskiej.

— Tym samym zyskowność jest stabilniejsza i większa — dodaje Jakub Adamowicz. Na rynku polskich funduszy inwestycyjnych dostępnych jest łącznie 15 rozwiązań skoncentrowanych na sektorze nieruchomości. Fundusz, który inwestuje głównie w podmioty typu REIT, to FIZ Nieruchomości Dywidendowych z oferty Money Makers TFI. Od początku działalności, a więc od listopada 2015 r., stracił 4,3 proc. Cztery fundusze z tej grupy należą do rodziny Trigon Profit. Te relatywnie najstarsze, a więc Trigon Profit XI FIZ i Trigon Profit III FIZ, w rok wypracowały — odpowiednio — 7,8 i 3,2 proc. Do końca lutego 2017 r. najwięcej aktywów (88,4 mln zł) zgromadził Trigon Profit XVII.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Dąbrowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu