Trimtab w procesie upublicznienia

SG
opublikowano: 09-10-2007, 00:00

Kolejna niszowa spółka informatyczna liczy na inwestorów. Chce być liderem w branży zarządzania procesami.

Kolejna niszowa spółka informatyczna liczy na inwestorów. Chce być liderem w branży zarządzania procesami.

Warszawski Trimtab, zajmujący się produkcją i wdrażaniem oprogramowania do zarządzania procesami w dużych firmach, złożył niedawno prospekt w Komisji Nadzoru Finansowego. Spółka liczy na 15--18 mln zł na rozwój produktów, przejęcia i wejście na rynek ukraiński. Trimtab chce zadebiutować w tym roku.

— Decyzja należy do KNF, ale naszą intencją jest oferta na przełomie listopada i grudnia. Rynkową niszę, w której działamy, czeka dynamiczny rozwój, zdecydowanie wyższy od prognoz dla rynku IT (15 proc.). Dzięki giełdzie chcemy się stać liderem naszego segmentu — mówi Marcin Marzec, prezes Trimtabu.

Spółka posiada własne oprogramowanie, które wdrożyła m.in. w TP, Orange, Pol-komtelu, British American Tobacco czy Arterii. Dotychczas działa głównie w Warszawie.

— Pieniądze z emisji przeznaczymy na rozbudowę produktów, budowę sieci partnerskiej oraz dokapitalizowanie spółki zależnej one2one communication (podobieństwo nazw z giełdową spółką przypadkowe — red.), która zajmuje się outsourcingiem procesów biznesowych. Ponadto rozmawiamy z trzema firmami, które uzupełniłyby nasz profil działalności — dodaje prezes.

Spółka chce też związać się ze światowym liderem branży i być dystrybutorem jego oferty w naszym regionie. Najwięksi gracze na globalnym rynku oprogramowania do zarządzania procesami to m.in. amerykańskie Tibco, Documentum czy BGA. Trimtab zamierza też wejść na Ukrainę.

— Mamy już ukraińską wersję naszego oprogramowania. Interesują nas ukraińskie banki. Jesteśmy blisko jednego kontraktu — mówi szef spółki.

Trimtab osiągnął na koniec 2006 r. 2,7 mln zł przychodów i niewielki zysk netto. W I półroczu grupa pro-forma miała 9,2 mln zł przychodów i 0,8 mln zł zysku netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Trimtab w procesie upublicznienia