Trionowi nie sprzyja klimat

ANP
opublikowano: 25-09-2008, 00:00

W inowrocławskiej grupie zapadają kluczowe decyzje. Negocjacje z inwestorem jednak łatwe nie będą.

W inowrocławskiej grupie zapadają kluczowe decyzje. Negocjacje z inwestorem jednak łatwe nie będą.

Trion wkrótce zakończy proces badania czeskich spó- łek działających w segmencie stolarki z PVC, drewna i aluminium, które zamierza przejąć. Wówczas poinformuje, czy zdecyduje się na akwizycję obu, czy jednej firmy. Podczas due diligence okazało się bowiem, że AQ Okna wymaga restrukturyzacji i dokapitalizowania, a tym Trion nie jest zainteresowany. Druga spółka, VPO Protivanov, ma być natomiast w dobrej kondycji.

— Zamykamy proces i za chwilę będziemy mieć pełne dane. Jednak klimat na rynkach nie sprzyja rozmowom o kursie konwersji. Intencją zarządu jest uzyskanie wyższej ceny niż minimalna: 2 zł za akcję — mówi Marek Grzona, prezes Trionu.

Po zakończeniu badania spółek Trion ma poinformować o parametrach transakcji. Akwizycje ma sfinansować fundusz Novy Fund, który w zamian obejmie akcje Trionu i zostanie jego głównym akcjonariuszem. Fundusz powiązany jest personalnie z deweloperem Orco Property Group, którego akcje mocno ostatnio straciły na wartości.

— Obserwujemy dosyć gwałtowny spadek zaufania do firm typu Novy Fund, w tym przypadku między innymi ze względu na powiązanie z deweloperem Orco. Widoczny jest też regres inwestycji budowlanych i pojawia się pytanie, czy deweloperzy sobie z tym poradzą — mówi prezes.

Marek Grzona jest spokojny o wyniki III kwartału.

— Jesteśmy w stabilnej sytuacji, wykonujemy tegoroczne założenia. Gdy weźmiemy pod uwagę obecną sytuację na rynkach, wyniki trzech ostatnich miesięcy powinny być zadowalające. Pracujemy nad poprawą rentowności — zapewnia prezes Trionu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu