Czytasz dzięki

Trump dał Microsoftowi 45 dni na kupno TikToka

opublikowano: 03-08-2020, 08:41

Prezydent Donald Trump dał Microsoftowi tylko 45 dni na dogadanie się w sprawie zakupu aplikacji TikTok, informuje Reuters powołując się na nieoficjalne źródła.

Agencja przypomina, że w niedzielę Microsoft ogłosił iż zamierza do 15 września dogadać się w sprawie kupna aplikacji od jej chińskiego właściciela, ByteDance. Taki termin miała wyznaczyć spółkom Komisja Inwestycji Zagranicznych w USA (CFIUS), oceniająca transakcje pod względem bezpieczeństwa narodowego, twierdzą źródła Reutersa.

Zobacz więcej

TikTok

Fot. Bloomberg

Prezydent Donald Trump, który w piątek groził zakazaniem używania TikToka w USA, miał początkowo sprzeciwiać się przejęciu aplikacji przez Microsoft. Według informatorów agencji zmienił zdanie pod wpływem doradców oraz znaczących Republikanów, ostrzegających iż zakaz może wywołać niezadowolenie młodych Amerykanów niedługo przed listopadowymi wyborami w USA.

Tymczasem państwowe chińskie media piszą w poniedziałek, że ByteDance stał się ofiarą „polowania na czarownice” w USA. Podkreślają, że Waszyngton nie przedstawił dowodów, że TikTok rzeczywiście stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa USA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane