Czytasz dzięki

Trump ma swojego kandydata na szefa OECD

opublikowano: 03-09-2020, 09:33

Prezydent Donald Trump chciałby, aby sekretarzem generalnym OECD został jeden z jego głównych doradców, Christopher Liddell.

Liddell, który posiada także obywatelstwo Nowej Zelandii, byłby pierwszym Amerykaninem na stanowisku szefa OECD. Przed przyjściem do Białego Domu 62-letni Liddell   był wiceszefem i dyrektorem finansowym General Motors, dyrektorem finansowym i wiceprezydentem Microsoftu, a także dyrektorem finansowym International Paper Co.

Zgłaszanie kandydatów na nowego szefa OECD rozpoczęło się po tym jak obecny sekretarz generalny, Angel Gurria, ogłosił, że nie zamierza ubiegać się o kolejną kadencję po upłynięciu obecnej w maju 2021 roku. 37 krajów, które należą do OECD, ma czas na końca października na zgłaszanie kandydatów. Niedawno informowaliśmy, że Szwecja wskazała jako swojego Cecilię Malmstrom, byłą unijną komisarz ds. handlu. Kandydatem na szefa OECD ma być także Bill Morneau, były minister finansów Kanady.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane