Czytasz dzięki

Trump oskarżył Google o manipulację

opublikowano: 28-08-2018, 12:54

Donald Trump oskarżył Google, że manipuluje wynikami wyszukiwania tak, aby pojawiały się tylko negatywne doniesienia na jego temat. Prezydent USA stwierdził, że to „bardzo poważna sytuacja”, którą „się zajmie”.

We wpisie na Twitterze we wtorek rano stwierdził, że wyszukanie w Google hasła „Trump News” pokazują tylko doniesienia mediów publikujących fałszywe informacje, czyli tzw. fake newsy.

Donald Trump
Zobacz więcej

Donald Trump Reuters - Kevin Lamarque - Forum

- Innymi słowy one są ZMANIPULOWANE, dla mnie i innych tak, że niemal wszystkie historie i newsy są ZŁE, oszukańczy CNN w tym przewodzi – napisał Trump. – Republikańskie/Konserwatywne i Uczciwe Media są wycinane. Nielegalnie – dodał.

W kolejnych wpisach Trump stwierdził, że „Google i inni uciszają głosy Konserwatystów i ukrywają informacje oraz newsy, które są dobre”.

- Oni kontrolują co możemy, a czego nie możemy wiedzieć. To bardzo poważna sytuacja- zajmiemy się tym – stwierdził prezydent USA.

Jeszcze w lipcu Trump oświadczył, że Google to jedna z „najlepszych spółek” w USA. Stało się to po tym jak Unia Europejska nałożyła rekordowe 5 mld USD kary na Google w związku ze sprawą dotyczącą systemu Android. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane