Trump rezygnuje z rady do spraw infrastruktury

opublikowano: 18-08-2017, 06:35
aktualizacja: 18-08-2017, 06:37

Prezydent Donald Trump porzucił plan stworzenia rady, która miałaby mu pomóc w opracowaniu projektu inwestycji w infrastrukturę wartości 1 bln USD. Wcześniej rozwiązał dwie istniejące, działające w innych obszarach.

Decyzja prezydenta USA wiąże się prawdopodobnie z krytyką liderów biznesu, która spotkała Trumpa po jego kontrowersyjnych wypowiedziach z tego tygodnia dotyczących zwolenników supremacji białej rasy i wydarzeń w Charlottesville.  

Donald Trump
Zobacz więcej

Donald Trump fot. Bloomberg

W lipcu Trump podpisał rozporządzenie dotyczące stworzenia rady ds. inwestycji w infrastrukturę, w skład której weszliby m.in. przedstawiciele biznesu z sektorów nieruchomości i budownictwa. Anonimowy przedstawiciel Białego Domu powiedział jednak, że tworzenie rady zostało zatrzymane.

Wcześniej w tym tygodniu Trump rozwiązał dwie inne rady po tym jak liczna grupa zasiadających w nich przedstawicieli biznesu ogłosiła, że nie będzie ich członkami z powodu ostatnich wypowiedzi prezydenta USA. Wśród krytyków Trumpa znaleźli się m.in. prezesi Apple i JP Morgan. Rozwiązanie rad zostało odebrane negatywnie przez rynki. Uznano, że decyzja ta opóźni realizację zapowiadanych przez prezydenta i oczekiwanych przez biznes reform.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Trump rezygnuje z rady do spraw infrastruktury