Trump rozpoczyna wojnę z Amazon.com?

opublikowano: 13-04-2018, 07:52
aktualizacja: 13-04-2018, 07:55

Donald Trump polecił stworzenie zespołu, który ma zbadać działalność i problemy finansowe poczty USA. Wcześniej prezydent USA twierdził, że przyczyniają się do nich dostawy dla klientów Amazon.com, pisze Reuters.

Zespół ma zbadać model biznesowy U.S. Postal Service. Ma działać podobnie jak komisja powołana w tym samym celu w 2002 roku przez ówczesnego prezydenta George’a Busha.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- USPS jest na ścieżce, której nie da się kontynuować i musi zostać zrestrukturyzowana aby zapobiec konieczności ratowania jej przez podatników – głosi polecenie Trumpa.

Prezydent przypomniał, że od recesji zakończonej w 2009 roku poczta USA przyniosła już 65 mld USD straty.

Trump nie wspomina w swoim poleceniu o Amazon.com, choć w ostatnich tygodniach częściej niż zwykle krytykował giganta e-commerce. Zalecił jednak ocenić „ekspansję i ceny na rynku dostaw przesyłek oraz rolę USPS na konkurencyjnych rynkach”.

Dostawy przesyłek Amazon.com i innych internetowych detalistów to najszybciej rosnąca część biznesu U.S. Postal Service. Nie wiadomo ile Amazon.com płaci poczcie USA za świadczone przez nią usługi. Analitycy z Wall Street szacują jednak, że to około połowa kwoty, którą gigant e-commerce musiałby płacić za dostarczanie przesyłek spółce United Parcel Service.

Reuters dowiedział się nieoficjalnie, że zespół powołany przez Trumpa ma sprawdzić, czy możliwe jest narzucenie firmom jak Amazon.com większych opłat za dostarczanie przesyłek. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu