Czytasz dzięki

Trump: spółki wspierające Black Lives Matter są „słabe”

opublikowano: 01-09-2020, 07:14

Prezydent Donald Trump powiedział, że spółki wspierające ruch Black Lives Matter są „słabe” i zarządzane przez „słabych ludzi”.

Black Lives Matter to ruch protestu w USA, który podkreśla problem nadużywania siły przez amerykańską policję wobec Afroamerykanów. Narodził się po tym jak w maju podczas interwencji policji w Minneapolis został zabity George Floyd. Wiele amerykańskich firm ogłosiło od tego czasu, że opowiadają się za ideą równości rasowej, reprezentowaną przez Black Lives Matter. Prezydent Donald Trump kwestionuje jednak szczerość ich intencji. W wywiadzie dla Fox News powiedział, że firmy wspierają ruch, bo „chcą jedynie podążać najłatwiejszą ścieżką”.

Donald Trump
Zobacz więcej

Donald Trump Fot.  Gage Skidmore, via Flickr (CC BY-SA 2.0)

- Black Lives Matter to marksistowska organizacja – stwierdził Trump.  

Prezydent podkreślił, że uważa nazwę ruchu za „dyskryminującą”. Przypomniał, że „rozruchy rasowe” odbywały się także za prezydentury Baracka Obamy, m.in. po zabiciu przez policję Michaela Browna.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane