Trump uderza w UE cłami

opublikowano: 09-04-2019, 14:51

Prezydent USA Donald Trump powiedział we wtorek, że Stany Zjednoczone nałożą cła na produkty z Unii Europejskiej o wartości 11 mld USD, informuje Reuters.

Dzień wcześniej jak amerykańskie władze handlowe zaproponowały listę produktów UE, które mają być przedmiotem toczącego się sporu lotniczego.

Donald Trump
Zobacz więcej

Donald Trump fot. Bloomberg

„Światowa Organizacja Handlu stwierdza, że dotacje Unii Europejskiej dla Airbusa wywarły niekorzystny wpływ na Stany Zjednoczone, które teraz nałożą taryfy na produkty UE o wartości 11 miliardów dolarów! UE od wielu lat wykorzystuje Stany Zjednoczone w handlu. To się wkrótce skończy!", napisał Trump w poście na Twitterze.

Obie strony toczą od wielu lat spór handlowy dotyczący wzajemnych roszczeń o nielegalną pomoc dla gigantów lotniczych, holenderskiego Airbusa i amerykańskiego Boeinga, walczących o dominację w światowym biznesie lotniczym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy