Trump uderza w UE cłami

opublikowano: 09-04-2019, 14:51

Prezydent USA Donald Trump powiedział we wtorek, że Stany Zjednoczone nałożą cła na produkty z Unii Europejskiej o wartości 11 mld USD, informuje Reuters.

Dzień wcześniej jak amerykańskie władze handlowe zaproponowały listę produktów UE, które mają być przedmiotem toczącego się sporu lotniczego.

Donald Trump
Zobacz więcej

Donald Trump fot. Bloomberg

„Światowa Organizacja Handlu stwierdza, że dotacje Unii Europejskiej dla Airbusa wywarły niekorzystny wpływ na Stany Zjednoczone, które teraz nałożą taryfy na produkty UE o wartości 11 miliardów dolarów! UE od wielu lat wykorzystuje Stany Zjednoczone w handlu. To się wkrótce skończy!", napisał Trump w poście na Twitterze.

Obie strony toczą od wielu lat spór handlowy dotyczący wzajemnych roszczeń o nielegalną pomoc dla gigantów lotniczych, holenderskiego Airbusa i amerykańskiego Boeinga, walczących o dominację w światowym biznesie lotniczym.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy