Trwa drugi etap Euromanagera

Aneta Królak
opublikowano: 15-09-2000, 00:00

Trwa drugi etap Euromanagera

Euromanager Poland 2000 to pierwsza polska edycja międzynarodowego konkursu z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem „Global Management Challenge”. Konkurs zapoczątkowany został w Portugalii 20 lat temu. W Polsce za przebieg imprezy odpowiada firma Bigram Personnel Consulting.

Do pierwszego etapu gry przystąpiło 155 zespołów (w tym 110 studenckich sponsorowanych i 45 firmowych) liczących 3 do 6 osób. Jedna firma mogła wystawić ich kilka. Do drugiego etapu przeszło 41 zespołów, w tym 8 firmowych.

Zasady gry w obu etapach są takie same, zawodnicy zarządzają tylko nową firmą. Etap podzielony jest na 5 cykli decyzyjnych odpowiadających pięciu kwartałom finansowym firmy. Co sześć dni zespoły przysyłają wypełnione arkusze decyzyjne. Decyzje podejmowane są w następujących obszarach funkcjonalnych firmy: zaopatrzenie, produkcja i dystrybucja, marketing, badania i rozwój, zarządzanie zasobami ludzkimi, finanse i inwestycje. Po przetworzeniu danych przez komputerowy program symulacyjny zespoły dostają informację zwrotną, tzw. sprawozdanie dla zarządu, na podstawie którego podejmują decyzje na następny kwartał.

Finał krajowy odbędzie się w listopadzie 2000 r. Wyłoniony zostanie wówczas zwycięski zespół, który w marcu 2001 r. pojedzie do Portugalii. W finale międzynarodowym konkurować będą zespoły m.in. z Portugalii, Wlk.Brytanii, Francji, Niemiec, Włoch, Brazylii, Chin i Meksyku. AK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aneta Królak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Trwa drugi etap Euromanagera